Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie pn. „Turystyka wiejska – uwarunkowania formalno-prawne”. Szkolenie ma formę samokształcenia przez internet i jest adresowane jest do doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego. Jego celem jest doskonalenie wiedzy i umiejętności doradców w zakresie udzielania poradnictwa osobom prowadzącym działalność turystyczną na wsi, w szczególności wsparcie przy zastosowaniu optymalnego modelu prawnego i podatkowego dla zamierzonej działalności i posiadanych warunków oraz dla oceny wykonywania działalności zgodnie z obowiązującym prawem.


Szkolenie składa się z 7 bloków tematycznych:

Lekcja 1. Działalność gospodarcza w turystyce wiejskiej.
Lekcja 2. Warunki podatkowe turystyki wiejskiej. Podatek dochodowy.
Lekcja 3. Odpowiedzialność a zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Lekcja 4. Warunki umów z klientami i przepisy o ochronie konsumenta.
Lekcja 5. Dostosowanie budynków mieszkalnych i gospodarskich do potrzeb turystów.
Lekcja 6. Warunki higieniczne i sanitarne usług wyżywienia, opis dobrych praktyk.
Lekcja 7. Wskazówki metodyczne do pracy doradczej – ustalanie obowiązującego stanu prawnego i uzyskiwanie interpretacji.


Szkolenie odbywa się na platformie http://cdrkursy.edu.pl/. Materiały do samokształcenia będą udostępniane sukcesywnie dla zalogowanych uczestników w okresie 28.08.-29.09.2017 roku. Warunkiem ukończenia szkolenia jest pozytywne zaliczenie zadań sprawdzających z każdego bloku tematycznego. Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej. Jedyną aplikacją konieczną do korzystania z narzędzia szkoleniowego jest przeglądarka internetowa.

Udział w zajęciach dydaktycznych jest bezpłatny. Zgłoszenie udziału w szkoleniu prosimy przesłać na załączonej Karcie zgłoszenia uczestnictwa do dnia 14.08.2017 r. e-mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem pod numer 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie,
ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków

O kwalifikacji na szkolenie decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, kolejność zgłoszeń.

 

Ze względów organizacyjnych zakończono nabór uczestników na szkolenie. Osoby chętne zapraszamy do uczestniczenia w kolejnej edycji szkolenia, która będzie miała miejsce w I kwartale 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

 
Osoby do kontaktu:

W sprawach merytorycznych:
Elżbieta Dziasek
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel. 12 424 05 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Informacje w sprawie rekrutacji:
Teresa Sędzik
Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego
tel. 12 424 05 54
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W sprawach technicznych w tym obsługi internetowej:
Bartłomiej Mitka
Zespół Promocji i Wydawnictw
tel. 12 424 05 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.